• پشتیبانی فنی 24 ساعته
 • 044-32723600
 • /

همه چیز در مورد هیترهای تابشی

همه چیز در مورد هیترهای تابشی
 • یاداشت مدیر

  معرفی اجزای سیستم گرمایش تابشی

 • توضیح کوتاه
  صفر تا صد هیتر های تابشی - مشاوره و خرید آنلاین تماس با شماره 32723600-044 شرکت نوین گرما صنعت ارومیه - تامین گرمایش کارخانه جات و گلخانه ها ، سالن های ورزشی و فست فود های outdoor service ، کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی - با بهره گیری از تکنولوژی شوانگ
 • جستار وابسته

  نحوه عملکرد هیتر تابشی , کارکرد بخاری تابشی , امواج الکترومغناطیسی , گرمای خورشیدی , مشعل گازی , لوله آلومینایز , گرمایش گلخانه , گرمایش کارخانه و سالن , گرمایش محیط باز , نوین گرما صنعت , موضع بندی گرمایشی چیست؟

همه چیز در مورد هیترهای تابشی

معرفی سیستم گرمایشی تابشی نوین گرما صنعت                                                                   برآورد پروژه رایگان در کمترین زمان استعلام قیمت هیتر تابشی

امروزه با توجه به نیاز تولید کنندگان و کارخانه جات به سیستم گرمایش بهینه همیشه به فکر نوعی گرمایش بودند که چندین مزایا را یکجا داشته باشد ، از قبیل : عدم اشغال فضای مفید ، عدم مصرف زیاد سوخت و برق ، بازدهی بالا ، امنیت بالا در اطفای حریق ، موضع بندی گرمایشی و چندین دلیل عمده دیگر که ما را به فکر طراحی نوعی خاص از سیستم های گرمایشی انداخت .

گرمایش تابشی یک تکنولوژی منحصر به فرد برای گرم کردن محیط بسته و همچنین محیط های باز است . نمونه بارز این نوع گرمایش همان نور خورشید است که با توجه به فاصله 150/73 میلیون کیلومتر از سطح زمین ، گرمای آنرا حس می کنیم . در واقع حس گرمای خورشید از طریق امواج الکترومغناطیسی به ما القا می شود . اگر در نظر بگیریم که 100% نور خورشید از لایه اتمسفر زمین رد شود و به زمین بتابد تقریبا 65% آن جذب زمین شده و 35% آن بازتاب می شود و از اتمسفر خارج شده و به سایر کرات یا به خلا منتقل می شود . این اتفاق باعث می شود که اجسام سطح زمین گرم شده و به مرور به همه جا ، داخل خانه و اجسام محیط ، انتقال داده شود و ما نیز احساس گرمای خورشید را تا چند برابر حس کنیم .

 

سیستم گرمایش تابشی با استفاده از همین الگو ، با امواج الکترومغناطیسی محیط خود را گرم می کند . 

در این الگو ، امواج الکترومغناطیس با تابش به هر نقطه دوباره انعکاس داده می شود و بدین ترتیب تمامی اجسام زیر چتر تابشی گرم شده و گرمای خود را بصورت القایی به محیط برساند و این امر سبب می شود که نواحی کور از چتر تابشی بصورت هوای گرم بنظر برسد .

در نتیجه این تکنولوژی عملا هیچ گونه جابجایی هوا وجود نداشته و همواره گرمای پاکی دارد که در گلخانه ها مانع ایجاد شبنم روی برگ ها شده و در محل های صنعتی مانع ایجاد گرد و غبار می شود .

برای اطلاع از قیمت کلیک کنید

در زیر به اجزای مختلف یک دستگاه گرمایش تابشی می پردازیم :

 • مشعل دمنده که قدرت پرتاب شعله تا 6 متر را دارد .
 • لوله آلومینایز که مشعل به آن متصل شده و طول آن از 4 متر تا 17 متر طول قابل افزایش است .
 • رفلکتور از جنس ورق آلومینیومی در طول لوله آنرا احاطه کرده و فقط ضلع جنوبی آن باز است تا امواج الکترومغناطیسی بتوانند به سمت پایین سالن حرکت کنند .
 • ورقی به طول حدود 1/5 متر بصورت پله مانند خمیده در داخل و انتهای لوله قرار داده می شود تا از اتلاف گرما جلوگیری شود و امواج را به نقاط مختلف لوله برگرداند که باعث بیشتر شدن گرما شده و مانع از اتلاف انرژی شود .
 • لوله دودکش که در انتهای لوله نصب می شود و گاز های ناشی از احتراق به بیرون هدایت می شوند . 
 • محافظ گلخانه ای و حفاظ توری

 

 

مشخصات فنی هیتر های تابشی

اجزای تشکیل دهنده هیتر های تابشی

مشعل دمنده : تمامی اجزای مشعل تولید شده در شرکت نوین گرما می باشد و نوع دمنده آن در ایران برای اولین بار توسط شرکت نوین گرما تست و آزمایش شد و با نتایج بسیار خوبی حاصل شد .در اینجا مشخصات فنی مشعل ها را با توجه به نیازتان می توانید ببینید . چند نمونه از نتیجه آن افزایش طول شعله و دمش اکسیژن به نازل که باعث عدم خام سوزی شده و تصحیل در ارائه خدمات پس از فروش می شود بدین صورت که در سایر سیستم های تابشی با توجه به مکشی بودن آنها (قرار دادن فن مکنده در انتهای لوله) برای ارائه سرویس نیاز به کارشناس مجرب دارد . ولیکن در نوع دمنده که مختص شرکت نوین گرما بوده ، کارشناس نصب در کمترین زمان ممکن می تواند مشعل را باز کرده و سرویس نماید و یا یک فرد با آشنایی اولیه می تواند برای ارائه سرویس به محل شرکت ارسال نماید .

شیر گازی استفاده شده در مشعل از نوع SIT Group 845 دو مرحله ای که مطابق با آخرین تکنولوژی روز اروپاست می باشد .

 

لوله آلومینایز : شرکت نوین گرما صنعت با سابقه کار مرتبط از سال 1383 تحقیقات وسیعی در زمینه استفاده از انواع لوله های صنعتی در سیستم های تابشی نموده است و در تمامی پروژه های خود از لوله های مخصوص فولاد آلومینایز شده(Aluminised) استفاده می کند . این نوع لوله ها با توجه به پوشش آلومینایز شده ، مقاومت زیادی در مقابل زنگ زدگی دارد و خوردگی کمتری در مقابل حرارت های بیشتر از 450 درجه سلسیوس دارد و قدرت تابندگی آنها در مقایسه با سایر لوله ها چند برابر است .

هیتر های تابشی به دو صورت U و L اسم گذاری شده اند که در مدل U که از اسمش پیداست از دو لوله رفت و برگشت در کنار همدیگر بصورت موازی استفاده شده است و در مدل L از یک لوله تک خطی Line برای کارگاه های کوچکتر و یا گلخانه ها قابل استفاده است .

رفلکتور : از جنس ورق آلومینیوم ساخته شده و قدرت بازتابندگی 99 درصدی گرمایش ناشی از لوله ها را به سطح زمین می تاباند .

محافظ گلخانه ای : از آنجا که دمای لوله آلومینایز در چند متر اول تا 600 درجه سانتیگراد بالا می رود ، احتمال سوزاندن برگ بوته ها بسیار زیاد است . برای جلوگیری از این عامل یک ورق در زیر چند متر اول لوله آلومینایز قرار می گیرد تا از تابش زیاد از حد گرما جلوگیری کرده و آنرا به اطراف انعکاس دهد .

محافظ توری : در ورزشگاه ها و سالن های ورزشی برای جلوگیری از اصابت توپ و صدمات احتمالی ، زیر سرتاسر دستگاه حفاظ استیل توری تعبیه می شود .

( جهت سفارش با شماره تلفن 32723600-044 تماس حاصل فرمایید )


موضع بندی گرمایشی : در برخی کارگاه ها و کارخانه جات با توجه به شیفت های کاری ، مدیران ملزم به حفظ دمای محیط کاری در طول شبانه روز هستند . در سیستم های گرمایشی همرفتی که قبلا استفاده می شد برای گرم نگه داشتن محیط حتما بایستی کل سیستم روشن می ماند تا گرمای کل محوطه حفظ شود . برخلاف آن سیستم گرمایش تابشی چون بصورت اشعه مرئی شکل میگیرد سرعت انتقال گرمای آن بسیار زیاد بوده و محیط را در عرض چند دقیقه گرم می کند علاوه بر آن مثلا برای گرم کردن یک سالن با 1000متر مربع و کاربری تولیدی که کارگران فقط در نصف آن فعالیت دارند و نصف دیگر آن مربوط به شیفت شب و یا بصورت انبار است ، ما پیشنهاد 4 عدد دستگاه با حداکثر ظرفیت را می دهیم که هر دستگاه فقط یک چهارم محیط را گرم می کند و شیفت بعدی کافیست تنها قبل از 10 دقیقه شروع به کار با روشن کردن دستگاه ، به دمای محیط ایده آل 22 درجه سانتیگراد برسد و بدین ترتیب چتر تابشی منحصر به فردی در هر بخش سالن بوجود می آید که به آن موضع بندی گرمایشی می گوییم .

 

مطالب مرتبط

برآورد پروژه رایگان + قیمت

سیستم گرمایش گلخانه ای

سیستم گرمایش کارخانه

سیستم گرمایش کارگاه و سالن های نیمه صنعتی

سیستم گرمایش استخر ، باربیکیو و مکانهای باز